Ezeket a kis halmokat imádom csak úgy elrágcsálni, habár köretként is fogyasztható, sütis dobozban kitűnően eltárolható, nem szárad ki. Hajdinát nem készítek sűrűn, mert a családban csak én szeretem.
Nagyon jó tulajdonságainak egyike, hogy kivállóan lúgosít, alacsony a szénhidráttartalma, mert tulajdonképpen nem gabonaféle, hanem magtermés. Nem annyira semleges íze, mint a kölesnek, viszont édesen és fűszerekkel is finoman elkészíthető.
Hozzávalók:
250 g hajdina
1/2 kávéskanál só
vegamix
1 cikk fokhagyma
késhegynyi cayenne paprika
1-2 szál petrezselyemzöld
1 evőkanál olíva olaj
1 evőkanálnyi bio margarin
kevés örölt fekete bors
4 evőkanál darált dió vagy mandula
A hajdinát kétszeres mennyiségű vízben megfőzzük a sóval és a vegamixel.
Amikor már kihűlt ( fontos, hogy megvárjuk amíg teljesen kihűl, hogy formázható legyen.), hozzáadjuk a préselt cikk fokhagymát , az apróra vágott petrezselyemzöldet, olíva olajat, fűszereket, a margarint és a darált diót.
Kiolajozott tepsire evőkanállal halmokat teszünk és előmelegített sütőben 150-170 fokon 25 percig sütjük.
Mint, már említettem akár önmagában , vagy amíg meleg salátával vagy köretnek is kitűnő:)
3 megjegyzés:
Szia!
A hajdinát én is nagyon szeretem, csoda az az étel. (mármint ha a hatását tekintjük). És mégis olyan kevéske recept van róla. Ha legközelebb megyek haza, majd veszek megint én is, és kipróbálom ezt receptet.
Köszönöm!
Lildu
Szia!
Imádom a hajdinát.Örültem ennek a receptnek.Már 2* probáltam megcsinálni de nem állt össze a hajdina úgy,hogy formázható legyen.A főzés után perget mint a rizs a fűszerek hozzáadásával meg még inkább.
Mit rontottam el? Van valami trükkje az elkészítésnek?
Köszönöm a válaszod.
Szilvi
Kedves Szilvi!
Ha a kihűlt hajdinába belekeverjük a félkemény margarint,diót annyira összefogja, hogy halmokat formázhass. Más nem jut eszembe, nemtudom mi lehet az oka. Hamarosan újra elkészítem énis, hátha tudok még tippet adni neked.
Megjegyzés küldése