Mákos zabpehely - Eperrel
Mint már említettem a korábbi posztomban a reggeli - délelőtti órákban a lassan felszívodó szénhidrátokat fogyasszunk! Ilyen pl: a natúr zabpehely, köles, barnarizs, korpás kekszek, piták, teljeskiörlésű lisztből készűlt tészták.
Viszont ezeket is a délelőtti órákban fogyasszuk, vagy maximum 15 óráig! Tehát ebédre ehetünk pl.:tészta salátát, viszont vacsorára már nem! A gyorsan felszívodó szénhidrátokat, mint pl.. Cukor, fehér liszt, fehérrizs, tojásos tészta, mondani sem kell, hogy nem fogyasztjuk! Mézzel és a magas cukortartalmú gyümölcsökkel is csak óvatosan!
A zabpehely ideális, és én nagyon szeretem. Ha zabpelyhet eszem kb. 4 óra múlva éhezem meg újra, annyira eltelít a magas rostartalma miatt és ezen kívül magas a B vitamin , ásványi anyag , fehérje tartalma ,ezért a testépítők kedvenc eledele, mert éppen ezért izomépítő. Sokféleképpen ízesíthető, variálható.
Én szinte sosem főzőm meg, így minden értékes tápanyag benne marad! A puha pelyhet szeretem, mert nem kell már előző este beáztatni, elég neki pár perc.
Hozzávalók:
bögrényi natúr kislevelű zabpehely
2 dl növényi tej
1 teáskanál agave szirup
2 evőkanál darált mák
pár szem mazsola
késhegynyi fahéj
100 g eper vagy más idén gyümölcs: legjobb az alma!
A hozzávalókat összekeverjük és pár percig állni hagyjuk, majd a felszeletelt eperrel díszítjük.
Ha szükséges öntünk hozzá még kevés tejet vagy vizet.
Ebéd:
Mediterán töltött padlizsán - Vegyes salátával , fokhagymás- olívás dresszinggel.
Ez az étel a feltét miatt laktató, mivel olajban sült, ezért mellé csakis valami könnyű, köret jöhet például friss saláta, ami telis tele van élettel.
Mediterán töltött padlizsán: ( 2 fő részére, vagy 2 étkezésre)
Hozzávalók:
Egy nagyobb padlizsán
100 g gomba
2 paradicsom
friss bazsalikom
tönköly prézli
4 evőkanálnyi sárgaborsó liszt
olaj a sütéshez, vagy pálma zsír2 evőkanál olíva olaj
1 kávéskanálnyi tengeri só, bors
1 cikk fokhagyma
hús tű
A padlizsánt meghámozzuk, majd vékony szeletekre vágjuk hosszában, sózzuk, borsozzuk és lefóliázva a hűtőben pihentetjük.
A gombát megtisztítjuk, és feldaraboljuk, majd az olíva olajon pároljuk, sózzuk, a bazsalikommal, préselt fokhagymával fűszerezzük.
A padlizsánt lecsöpögtetjük és az egyik szeletre halmozunk keveset a gombából, majd erre teszünk 2 szelet vékonyra vágott paradicsomot, a tetejére jöhet a másik szelet padlizsán. Hús tűvel mindkét oldalánál lezárjuk.
Következik a panírozás:
A sárgaborsó lisztet összekeverjük kb. 1 dl vízzel , csipet sóval, csomómentesre keverjük. ( palacsinta tészta állagú legyen, ha szükséges öntünk még hozzá vizet)
A padlizsánokat belemártjuk ebbe a masszába, óvatosan mindkét oldalát, majd megforgatjuk a tönköly morzsában. Ha szükséges megismételjük a műveletet. A felhevített olajban, vagy a legjobb a pálma zsírban pirosra sütjük. Majd papír törlőkendőre tesszük, lecsöpögtetni.
A maradék padlizsán szeletekkel hasonlóan járunk el. Miután megsült eltávolítjuk a hús tűket.
Tipp: A padlizsánokat vigyázzunk, valóban vékony szeletekre vágjuk, hogy kellően átsüljenek!
Saláta:
Friss idény zöldségeket felaprítunk: pl: jégsaláta, paradicsom, uborka, paprika, újhagyma.
Fokhagymás, olívás dresszing:
1 dl víz
4 evőkanál hidegen sajtolt olíva olaj
1/2 kávéskanálnyi só
pár szál friss petrezselyem
2 cikk préselt fokhagyma
A petrezselymet felaprítjuk és a többi összetevővel turmixgépben homogén állagúvá turmixoljuk.
Uzsonna:
1-2 maréknyi nyers, natúr mandula vagy mogyoró.
Vacsora:
Avokádó krém nyers zöldségekkel:
Avokádó krém recept itt!
Répát, uborkát, paradicsomot, vagy paprikát, akár halványított zeller szárat, hosszan felszeleteljük és a zöldségekkel mártogatjuk a krémet! A roppanós, pirított kenyeret, most hagyjuk el, maradjunk csak a zöldségeknél!