A múlt évi Őszi - Fittanyuka Főzőtanfolyam egyik kedvenc fogása volt, az íze mellett a színével hódított még. ( Fotók a főzőtanfolyamról: ITT!)
Életmód tipp: Az ecet egy erjesztett folyamat vége és a folyamat nem szakad meg azután, hogy elfogyasztjuk, az erjedés tovább folytatódik. Az erjedésnek pedig alkohol, savképződés az eredménye. A rossz hír, hogy az ecetes savanyúság mellé elfogyasztott ételt is megerjeszti, hiába egészséges menüként fogyasztottuk el. Tehát az ecetsav egy erősen savas, maró anyag, én csak takarításra használom, tökéletes vízkőoldó szer!
Tipp: Bármilyen savanyításhoz, dresszinghez, krémekhez használjunk friss citromlevet.
Ez a recept is nagymamám receptje aki szakácsnő volt, ő hagyományos majonézzel készítette, amit természetesen megreformáltam. Szegény nagyim nem érti, hogy miért van szükség erre, csak mosolyog ezeken a furcsaságaimon:).
Hozzávalók:
500 g sült cékla
½ kk őrölt köménymag
250 ml növényi tejszín
3 evőkanál hidegen sajtolt olíva olaj
1 kk bio mustár
½ citrom leve
1 kk himalaya só
késhegynyi kurkuma
300 ml víz
A céklákat megtisztítjuk, lehéjazzuk és egyenként alufóliába csomagoljuk őket. Előmelegített sütőben 180 C fokon megsütjük. Amikor kihűltek, kicsomagolás után felkockázzuk.
Az ecet helyett a következő pác levet készítjük a céklának, hogy tompítsuk az édeskés ízt:
A vizet összekeverjük ( annyi vízzel, hogy ellepje) a citromlével, sóval és ebbe áztatjuk 1-2 órát a felkockázott céklákat.
Közben elkészítjük a majonézt.
A jó minőségű növényi majonézhez a legjobb növényi tejszín a szója tejszín.
A hozzáadott olaj hatására sűrűsödik, az olajat apránként adjuk hozzá és folyamatosan keverjük, hozzáadjuk a fűszereket, a mustárt csak az íze kedvéért. Ha nem találjuk elég sósnak a végeredményt utólag még sózhatjuk ízlés szerint.
Majd a lecsöpögtetett céklát belekeverjük a "majonézbe" és 1-2 órára a hűtőben pihentetjük, hogy összeérjenek az ízek. Ideális fasírtokhoz, vegaburgerhez, pirított tönköly kenyérhez, pitához, tortillához!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése